Joklut mestareina SM-halleihin

Mahlun Mölkkääjien talvisarjan finaalit heitettiin tänään ja mestariksi nousi kolmannelta sijalta finaaleihin lähtenyt Joklut (Heikki ja Jyrki). Mestarina on hyvä lähteä parantamaan vime vuoden SM-halleissa saavutettua top-8 -sijoitusta.

Talvisarjan lopulliset tulokset

1. Joklut Jyrki / Heikki
2. Tyhjätaskut Vellu / Atte
3. Valtit Esko / Jorma
4. MaRsU Jouko / Hannu
5. Tuska Mirja / Kirsi
6. Mölökkypylykköset Yrjö / Paavo
7. Pöhinäpimut Riitta / Heli
8. Löylynlyömät Antti / Pentti
9. Jokakutihuti Asko / Tapio
10. RaTa Team Rauno / Tapani

SM-hallikisat

Viikon päästä oleviin SM-hallikisoihin lähtee siis ennätykselliset kymmenen joukkuetta Mahlulta eli noin 11% kaikista mukana olevista on mahlulaisia! Seitsemällä joukkueella alkulohkoheitot alkavat lauantaina klo 11 ja lopuilla kolmella klo 14. Ylivoimaisesti mielenkiintoisin alkulohko mahlulaisille on lohko J, jonka neljästä joukkueesta kolme on Mahlulta. Yksi joukkue on siten jo varmasti myös sunnuntain 64 kaaviossa mukana.

Mahlulaisten alkulohkojen otteluohjelma Lahdessa

Alku D-lohko:

          La 08.02.14 Kenttä 7
  21  12.00 KöMö03 HePe - Joklut
  23  13.00 KöMö03 KaMa - Joklut

          La 08.02.14 Kenttä 8
  20  11.00 Joklut - SiTi I

Alku F-lohko:

          La 08.02.14 Kenttä 11
  31  11.00 ViPa - Pöhinäpimut
  33  12.00 Pöhinäpimut - Kami

          La 08.02.14 Kenttä 12
  32  11.00 Kami - Mölkkypylkköset
  34  12.00 Mölkkypylkköset - ViPa
  36  13.00 Pöhinäpimut - Mölkkypylkköset

Alku G-lohko:

          La 08.02.14 Kenttä 13
  37  11.00 Möykkääjät - Löylynlyömät
  39  12.00 Löylynlyömät - Janetzki Dteam

          La 08.02.14 Kenttä 14
  42  13.00 Löylynlyömät - Vitoset

Alku J-lohko:

          La 08.02.14 Kenttä 19
  55  11.00 RaTa Team - Ruutiukot
  57  12.00 Ruutiukot - Mahlun Raittiusseura
  59  13.00 RaTa Team - Mahlun Raittiusseura 

          La 08.02.14 Kenttä 20
  56  11.00 Mahlun Raittiusseura - Jokakutihuti
  58  12.00 Jokakutihuti - RaTa Team
  60  13.00 Ruutiukot - Jokakutihuti

Alku P-lohko:

          La 08.02.14 Kenttä 8
  92  14.00 Raid - Tyhjätaskut
  94  15.00 Tyhjätaskut - Sex Bob Omb
  96  16.00 Sokea unelma - Tyhjätaskut

Alku U-lohko:

          La 08.02.14 Kenttä 17
 123  15.00 Eesti II - Tuska
 125  16.00 Wood Pub Puukäsi - Tuska

          La 08.02.14 Kenttä 18
 122  14.00 Tuska - Kukkopojat

Alku V-lohko:

          La 08.02.14 Kenttä 20
 128  14.00 Pirtin Tikka II - Valtit
 130  15.00 Valtit - Samposkat  
 132  16.00 Team Kaato - Valtit

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.